kup teraz skok

FAQ

1. Czy szkolenia organizowane są tylko latem?

Nie. Sezon zaczyna się już w marcu, a kończy dopiero w październiku. W tym czasie co weekend można skorzystać z oferty, a dodatkowo raz na miesiąc tworzona jest specjalna oferta tygodniowa (lub dłuższa). Konkretne terminy znaleźć można w kalendarzu.

2. Co na siebie włożyć?

Załóż to, w czym jest Ci wygodnie i w czym czujesz się komfortowo, przy czym mocno zalecamy wybranie lekkiego obuwia sportowego. Poza tym dostarczymy całe niezbędne wyposażenie: okulary, kaski oraz kombinezony.

3. Jak krok po kroku wygląda kurs?

W pierwszym kroku przyjeżdżasz na miejsce, a w drugim oddajemy Cię pod opiekę naszych instruktorów – nie musisz o nic się martwić. Pierwszego dnia czeka na Ciebie teoretyczny kurs, rozpoczynający się o wcześniej ustalonej godzinie. Wtedy też poznajesz szczegółowy plan na kolejne dni, łącznie z ustaleniem miejsca i dnia skoku spadochronowego. Trzeba pamiętać, że pogoda ma w przypadku tego sportu duże znaczenie, dlatego też należy mieć trochę więcej wolnego czasu niż 1 czy 2 godziny. Ważne jest też, abyśmy mieli z Państwem bezpośredni kontakt w sytuacji pojawienia się niezależnych od nas komplikacji (np. złej pogody), dlatego też niezbędne jest podanie aktualnych i prawidłowych danych kontaktowych – adresu email oraz numeru telefonu.

4. Czy dwa skoki w tandemie mogą zostać nagrane jednocześnie?

Niestety nie. Każdy jest filmowany przez instruktora, który ma zamontowaną kamerę na ręce lub też drugiego skoczka spadającego równolegle z pasażerem co wyklucza możliwość nagrania dwóch osób naraz.

5. Czy należność jest zwracana, jeśli z różnych przyczyn nie powstał film?

Nie – w końcu sam skok spadochronowy się odbył. Zwracana jest wtedy wyłącznie należność za filmowanie. Jednakże taka sytuacja ma miejsce niezwykle rzadko (z uwagi na usterki techniczne, czy też warunki pogodowe).

6. Jaka jest prędkość spadania?

W przybliżeniu wynosi ona ok. 200 km/h.

7. Jak długo spada się z wysokości 4000 m.?

Przy zamkniętym spadochronie jest to ok. 50 sekund oraz dodatkowo od 7 do 10 minut szybowania z otwartym.

8. Co z wyposażeniem?

W trakcie kursu dostarczamy wszystko co niezbędne (kask, kombinezon, gogle etc.). Po zakończonym szkoleniu skorzystać można także z ofert wypożyczalni sprzętu, znajdujących się w każdej strefie.

9. Czy płatność za kurs AFF dokonywana jest z góry?

Nie – należność uiszczana jest dopiero po wykonaniu każdego skoku, przy czym to instruktor (na podstawie Twojego postępu) decyduje jak szybko szkolenie zostanie zakończone.

10. Co w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych?

Jeśli warunki atmosferyczne są niesprzyjające, umawiamy się na najbliższy wolny termin.